Konkurs Krasomówczy - wspieramy studentów prawa 

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że Kancelaria Kacprzak była Partnerem XXV Lokalnego Konkursu Krasomówczego, który odbył się w dniu 6 marca 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia było Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

Konkurs Krasomówczy to konkurs skierowany do studentów prawa, którzy przyjmują rolę stron procesowych w symulacji rozprawy dotyczącej stanów faktycznych opracowanych przez prawników specjalizujących się w prawie karnym, prawie cywilnym i prawie administracyjnym. Celem uczestników jest wygłoszenie mowy końcowej, w której przedstawią argumenty odpowiednie do stanu faktycznego i roli w jaką się wcielają. 

Kancelaria Kacprzak od wielu lat wspiera inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk, w szczególności w zakresie organizacji konferencji oraz inicjatyw ukierunkowanych na rozwój i podnoszenie kwalifikacji młodych prawników. Konkurs Krasomówczy pozwala studentom prawa poznać praktyczną stronę zawodów prawniczych, wcielić się w rolę profesjonalnego pełnomocnika i jednocześnie doskonalić umiejętności retoryczne i argumentacyjne.